Registracija į Antikos kultūros Olimpiadą – Klasikų asociacija

Registracija į Antikos kultūros Olimpiadą

Dėkojame visoms šiemet taip gausiai į Olimpiadą užsiregistravusioms mokykloms. Renginyje žada dalyvauti net 74 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos. Nespėjusiems užsiregistruoti, tačiau norintiems dalyvauti renginyje siūlome kreiptis el. paštu klasikams@gmail.com. Pabandysime išspręsti galimus nesklandumus.
Turime Jums keletą naujienų:

I. Buvo nuspręsta patikslinti Olimpiados laiką: kadangi tuo pat metu, t.y. balandžio 1 d., numatomi ir kiti svarbūs mokiniams renginiai (pvz. anglų kalbos Olimpiada ir kt.), Antikos kultūros Olimpiadą rengsime kiek anksčiau, kovo 18 – 19 d. Tačiau atrinktų mokinių pavardžių pranešti pirma laiko neprašysime (t.y. iki kovo 1 d.), kadangi kai kurios mokyklos galbūt jau suplanavo atrankas.

II. Šiemet iškilo problema dėl dalyvių gausos, patikrinti visus darbus tą pačią dieną vargiai suspėsime. Todėl Olimpiada vyks dvi dienas, t.y. Respublikinis Olimpiados turas penktadienį (kovo 18 d.), rezultatų skelbimas ir apdovanojimo ceremonija šeštadienį (kovo 19 d.). Dalyviams iš kitų miestų nakvyne ir kitais galimais nesklandumais patiems rūpintis tikrai nereikės, be to, pirmosios dienos vakare ketiname pakviesti į spektaklį, pasidžiaugti ekskursijomis po senuosius Vilniaus Universiteto rūmus, pabendrauti ir geriau susipažinti.

III. Dėmesio Lotynų kalbos Olimpiados dalyviams! Registracijos pradžioje dėl nedidelio dalyvių skaičiaus abejojome, ar šiemet pavyks surengti pirmąją lotynų kalbos Olimpiadą. Tačiau dabar su džiaugsmu galime patvirtinti – šį pavasarį (kovo 18 – 19 d.) visų Jūsų labai lauksime Vilniuje. kadangi lotynų kalbos grupėje dalyvaus 8 Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos (o tai jau pranoksta mūsų lūkesčius), neketiname riboti mokinių skaičiaus iš vienos mokyklos, paliekame pačių pedagogų nuožiūrai, kiek ir kuriuos mokinius pasiimti į Olimpiadą.
Be to, sulaukėme klausimų dėl numatomų lotynų kalbos užduočių. Turėdami omenyje, kad nemažai mokyklų lotynų kalba dėstoma tik pirmus arba antrus metus, tikrai nesiekiame įbauginti dalyvių neįkandamomis užduotimis. Juk Olimpiados tikslas visai priešingas: skatinti mokinių motyvaciją, puoselėti antikinę kultūrą Lietuvoje, kad jau mokyklos suole bręstų išsilavinę lyderiai, formuoti kultūringą, įvairioms kultūroms atsivėrusią, visapusišką, tolerantišką, kūrybingą asmenybę.

IV. Būtume dėkingi, jeigu visos abiejuose Olimpiadose dalyvausiančios mokyklos kuo anksčiau informuotų apie siunčiamų mokinių skaičių (2 ar 3, o galbūt tik 1), ar reikės nakvynės ir keliems asmenis (mokiniai + lydintis mokytojas). Dėkojame visoms tai jau pranešusioms mokykloms.

V. Nuo šiol informacija apie renginį skelbiame it socialiniame tinkle facebook. Kviečiame apsilankyti.

Gražių ir jaukių Jums švenčių.

Pagarbiai,
Klasikinės filologijos katedra ir Klasikų Asociacija