Klasikų klubas: Marijos Simonos Šimulynaitės paskaita „Antikos įvaizdžiai šiuolaikiniame teatre“ – Klasikų asociacija

Klasikų klubas: Marijos Simonos Šimulynaitės paskaita „Antikos įvaizdžiai šiuolaikiniame teatre“

Kodėl jau daugiau nei du su puse tūkstančio metų į teatro sceną veržiasi herakliai, teiresijai ir arachnės, moksleivių taikliai pavadintos pirmosiomis moterimis-vorais? Ar tikrai Lietuvos teatruose karaliauja vien Čechovo ir Šekspyro dramos? Kodėl Antikinių įvaizdžių teatre gausu ir kaip juos atpažinti? Apie Antiką, apie teatrą, apie Antiką mūsų teatre šįkart Klasikų klube kalbėsimės su choreografe ir baleto šokėja Marija Simona Šimulynaitė.

Ambicinga, nestokojanti kūrybinės energijos, nepakartojama. Taip apie ją atsiliepia teatro kritikai ir žiūrovai. Klubo viešnia – Muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, „Baltijos baleto grupės“ (BBG) įkūrėja, A. Cholinos šokio teatro šokėja, dinamiška ir jauna režisierė, Lietuvos teatro pasauliui dovanojusi beveik 20 premjerų. Spektakliai „Arachnė“, „Kitas pasaulis“, „Saulės smūgis“, „Diagnozė: vyras“ susilaukė palankių kritikų ir žiūrovų įvertinimų. Režisierei ir choreografei idėjų ir užmojų niekada nestinga, jėgas išbandžiusi daugelyje sričių: surengė asmeninių grafikos darbų parodą, išleido prozos ir poezijos kūrinių, radijo stotyje „Jazz FM“ vedė laidą Laida „Jazz‘as iš arti“, atliko kelis vaidmenis kine. Visgi didžiausia Marijos aistrą – teatras.

„Sukurti spektaklį lengva, bet nedaugelis žino, kiek jėgų, laiko reikia įdėti, kad pastatytas spektaklis nesubyrėtų, išgyventų. Dirbant vien iš entuziazmo neretai apima beviltiškumas, apninka abejonės, ar verta tęsti pradėtą veiklą. Bet tikrai neketiname lengvai pasiduoti, tad būkite pasirengę mūsų meninėms avantiūroms“, – su šypsena kviečia režisierė.

Atkreipiame dėmesį, kad šį kartą Klasikų klubas vyks gruodžio 4 d., trečiadienį, 19 val. Vyninėje „Franki“, Vilniaus g. 35.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Renginio paskyra facebook’e

Nuotraukų galerija.