„Klasikų klubo“ paskaitoje – apie Antikos karybos įtaką moderniajai – Klasikų asociacija

„Klasikų klubo“ paskaitoje – apie Antikos karybos įtaką moderniajai

„Klasikų klubo“ paskaitoje – apie Antikos karybos įtaką moderniąjai

Trečiasis „Klasikų klubas“, organizuojamas Klasikų asociacijos ir Klasikinės filologijos katedros, gegužės pradžioje pakvietė į TSPMI dėstytojo dr. Deivido Šlekio paskaitą „Antikos pamokos moderniai karybai“. Politologas, disertacijos „Military as the Forgotten Dimension of Political Theory“ autorius, laikomas vienu geriausių karo studijų specialistų šalyje, o 2010 m. išrinktas geriausiu TSPMI dėstytoju.

Gegužės 7 d. paskaitoje D. Šlekys atskleidė, kad kalbant apie kariavimų būdų kitimą neišvengiamai tenka atsigręžti į Antiką, prisiminti jos laikų karo meną ir atsekti įtakas modernios karybos mene. Į modernybę atkeliavo ir kertinės karo meno koncepcijos „strategija“, „taktika“. Taigi karyboje ne ką mažiau svarbu yra tęstinumas, tiek koncepcinis, tiek technologinis, greta naujausių technologijų ir idėjų.

„Taigi, – teigia dr. Šlekys, – analizuojant ir diskutuojant apie šių laikų karybą praeities pamokos, net iš tolimų Antikos laikų, gali suteikti svarbių įžvalgų ir idėjų.“

Pirmąjį kiekvieno mėnesio antradienį rengiamas klubas kviečia skaityti paskaitas žinomus lektorius, taip pat įsitraukti į diskusijas ir aktyviai dalyvauti visus, vertinančius klasikinę kultūrą. „Klasikų klubas“ gimė po Klasikų asociacijos sparnu, greta jau tradicija tapusių kasmetinių renginių, skirtų tikslinei auditorijai (tarptautinę konferenciją Colloquium Balticum, europinės organizacijos Euroclassica projektus, kasmetines Lotynų k. ir Antikos žinių olimpiadas, studentų teatrinę veiklą, humanitarinių mokslų studentų stovyklą Kražiuose ir t. t.). „Klasikų klubas“ yra skirtas gerokai platesnei publikai, vertinančiai atvirumą ir nuomonės laisvę.

Emilijos Ignatavičiūtės analitinis tekstas
Paskaitos vaizdo įrašas, 1 dalis
Paskaitos vaizdo įrašas, 2 dalis
Paskaitos garso įrašas
Nuotraukų galerija