Kvietimas į Klasikų klubą: Deivido Šlekio paskaita „Antikos pamokos moderniai karybai“ – Klasikų asociacija

Kvietimas į Klasikų klubą: Deivido Šlekio paskaita „Antikos pamokos moderniai karybai“

Gegužės 7 d. kviečiame Jus į trečiąjį Klasikų klubą, tęsiantį tradiciją rengti žinomų lektorių paskaitas, ir paraginti jus pačius įsitraukti į diskusijas ir aktyviai dalyvauti klubo veikloje.

Trečiojo susitikimo darbotvarkė:
19.00 val. Deivido Šlekio paskaita „Antikos pamokos moderniai karybai“
20.00 val. Diskusija neformalioje aplinkoje. Moderuoja Žygimantas Zabieta

„Visada kalbant apie kariavimų būdų kitimą neišvengiamai reikia prisiminti ir atsigręžti į Antiką, prisiminti jos laikų karo meną ir jo įtaką moderniai karybai. Tokios kertinės karo meno koncepcijos kaip „strategija“, „taktika“ pasiekė mus iš Antikos laikų. Labai dažnai kalbant apie karybą yra teigiama, jog karų metu būna išbandoma daug įvairiausių naujų technologijų, idėjų. Tačiau labai retai yra kalbama, jog karyboje ne ką mažiau svarbu yra tęstinumas, tiek koncepcinis, tiek technologinis. Todėl analizuojant ir diskutuojant apie šių laikų karybą praeities pamokos, net iš tolimų Antikos laikų, gali suteikti svarbių įžvalgų ir idėjų.“ Deividas Šlekys

Apie pranešėją:

VU TSPMI dėstytojas Deividas Šlekys laikomas vienu geriausių karo studijų specialistų šalyje. Politologas apgynė disertaciją karybos tema „Military as the Forgotten Dimension of Political Theory“, studijavo Vilniaus ir Glasgow universitetuose. Glasgow Karo studijų centre įgijo antrąjį magistro laipsnį. 2010 m. išrinktas geriausiu TSPMI dėstytoju.

Renginio paskyra socialiniame tinkle Facebook.com

Susitiksime gegužės 7 d. 19 val. vyninėje „La Bohème“ (Baltoji salė), Šv.Ignoto g. 4/3, Vilnius.