Klasikų akademija – Klasikų asociacija

Klasikų akademijaBeveik viskas, kas mums atrodo modernu ir šiuolaikiška, iš tiesų yra tik vėlyva antikinių idėjų realizacija, todėl apie archajinės Graikijos istoriją, LDK lotyniškąją raštiją ar romėnų poezijos ir Kventino Tarantino filmų sąsajas – apie viską, kam neužtenka laiko pamokų metu, ir šiek tiek daugiau 10–12 klasių moksleiviai renkasi išgirsti Klasikų akademijoje, organizuojamoje Klasikų asociacijos kartu su Vilniaus universiteto Filologijos fakultetu.

Akademijoje moksleiviai gali susipažinti su Antikos paveldu ir patys aptarti antikinių idėjų reikšmę Lietuvos ir Vakarų kultūrai, refleksiškai kritikuoti, diskutuoti. Kiekvienais metais naujos Klasikų akademijos paskaitų ir seminarų temos moksleivius kviečia pasinerti į Vakarų kultūros ištakas, gilinti savo istorijos, meno, kultūros bei literatūros žinias.

Paskaitas skaito ne tik geriausi Klasikinės filologijos katedros dėstytojai (dr. Vytautas Ališauskas, dr. Nijolė Juchnevičienė, dr. Audronė Kučinskienė, dr. Naglis Kardelis, dr. Mantas Adomėnas), bet ir vyresnių bakalauro bei magistro kursų studentai. Moksleiviai skatinami tyrinėti, diskutuoti ir reikšti savo mintis apie antikinius dramos, poezijos, prozos bei retorikos kūrinius. Nepamirštama ir LDK lotyniškoji literatūra: Radvilos Našlaitėlio ir Radvano darbai.

Seminarus veda Kembridžo universiteto antikinės politinės filosofijos doktorantas Vilius Bartninkas, kuris su moksleiviais nagrinėja Platono ir Aristotelio tekstus, ieško sąveikų tarp Antikos filosofų išsakytų minčių ir šių dienų realijų.

Kiekvienų metų rugsėjį moksleiviai kviečiami pasijausti tikrais Filologijos fakulteto studentais ir visam rudens semestrui prisijungti prie Klasikų akademijos. Paskaitos ir seminarai vyksta penktadieniais Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto auditorijose. Moksleiviai kviečiami registruotis rugpjūčio mėnesį.

Klasikų akademija įtraukta į Vilniaus universiteto Mokymosi visą gyvenimą (MVG) programą. Akademijos aprašą galite rasti čia.