Klasikų akademija – Klasikų asociacija

Klasikų akademijaBeveik viskas, kas mums atrodo modernu ir šiuolaikiška, iš tiesų yra tik vėlyva antikinių idėjų realizacija, todėl apie viską, kam neužtenka laiko pamokų metu, ir šiek tiek daugiau 10–12 klasių moksleiviai renkasi išgirsti Klasikų akademijoje, organizuojamoje Klasikų asociacijos kartu su Vilniaus universiteto Filologijos fakultetu.

Akademijoje moksleiviai gali susipažinti su Antikos paveldu ir patys aptarti antikinių idėjų reikšmę Lietuvos ir Vakarų kultūrai, refleksiškai kritikuoti, diskutuoti. Kiekvienais metais naujos Klasikų akademijos paskaitų ir seminarų temos moksleivius kviečia pasinerti į Vakarų kultūros ištakas, gilinti savo istorijos, meno, kultūros bei literatūros žinias.

Paskaitas skaito ne tik geriausi Klasikinės filologijos katedros dėstytojai (dr. Vytautas Ališauskas, dr. Nijolė Juchnevičienė, dr. Audronė Kučinskienė, dr. Vilius Bartninkas, dr. Mantas Adomėnas), bet ir vyresnių bakalauro, magistro ir doktorantūros kursų studentai. Moksleiviai skatinami tyrinėti, diskutuoti ir reikšti savo mintis apie antikinius dramos, poezijos, prozos bei retorikos kūrinius.

Moksleiviai kviečiami pasijausti tikrais Filologijos fakulteto studentais ir prisijungti prie Klasikų akademijos. Paskaitos ir seminarai vyksta vieną arba dvi intensyvias savaites kiekvienų metų rugpjūčio mėnesio pabaigoje.

Klasikų akademija įtraukta į Vilniaus universiteto Mokymosi visą gyvenimą (MVG) programą. Akademijos aprašą galite rasti čia.