Dėl Europos lotynų kalbos konkurso – Klasikų asociacija

Dėl Europos lotynų kalbos konkurso

Gerbiami mokytojai, mieli kolegos,

noriu jus paraginti dalyvauti visoje Europoje jau keletą metų sėkmingai vykdomame lotynų kalbos ir Antikos kultūros žinių konkurse (European Curriculum – European Certificate for Classics), kurį vykdo Europos klasikinių disciplinų dėstytojų asociacija Euroclassica (Lietuva yra Euroclassica narė yra nuo 2009 metų) drauge su Europos komisija. Konkursas skirtas Europos kalbų dienai paminėti ir paprastai vyksta vieną sutartą dieną nuo rugsėjo 26 iki gruodžio 12 dienos kiekvienoje šalyje atskirai (išsamesnė informacija).
Elex Vestibulum yra skirtas pradedančiųjų lygiui; žinant Lietuvos situaciją, konkurse galėtų dalyvauti tie moksleiviai, kurie mokosi lotynų kalbos antrus metus (trys pamokos per savaitę) arba trečius metus (viena- dvi pamokos per savaitę). Konkursai vyktų mokyklose mūsų sutartu laiku, užduočių sprendimui skiriama 40 minučių (atsakymai į 40 klausimų), užduotis paprastai tikrina dėstantys mokytojai (užduotys atsiunčiamos prieš konkursą, užduotys su atsakymais – pasibaigus užduočių sprendimui skirtam laikui). Užduotys jau išverstos į lietuvių kalbą. Po konkurso atsiunčiama ataskaita – užpildyta lentelė su dalyvavusių pavardėmis, klase, mokytojo pavarde, gautų taškų skaičiumi. Manau, kad ir mes galėtume organizuoti konkursą panašiu būdu. Kasmet konkurse dalyvauja tūkstančiai Europos moksleivių, būtų gražu, kad šiame renginyje atsirastų ir Lietuva.
Paskata moksleiviams ir mokytojams galėtų būti tai, kad nugalėtojams siunčiami Europos kalbų komisijos diplomai (trijų lygių – aukso, sidabro, bronzos), jų vardai skelbiami Europos komisijos tinklalapyje. Kol kas nugalėtojams nėra suteikiama papildomų balų stojant į aukštąsias mokyklas; tačiau konkursui įsibėgėjus, bus galima pradėti derinti šį klausimą su Švietimo ir mokslo ministerija.
Mieli mokytojai, jeigu norėtumėte drauge su savo moksleiviais dalyvauti konkurse, parašykite man apie savo ketinimus, suderinsime terminus ir vykdymo eigą. Šiame konkurse, kaip ir Olimpinėse žaidynėse, svarbiau yra dalyvauti, o ne laimėti. Ankstesnių metų užduotys yra skelbiamos Euroclassica tinklalapyje.

Klasikų asociacijos pirmininkė
Nijolė Juchnevičienė
nijole.juchneviciene@flf.vu.lt