Elektroninė knyga: Vaizduojamasis romėnų menas – Klasikų asociacija

Elektroninė knyga: Vaizduojamasis romėnų menas

Mūsų Asociacijos valdybos narė ir Klasikinės filologijos katedros vedėja Audronė Kučinskienė pristato savo ką tik elektroninėje erdvėje pasirodžiusią mokymo priemonę „Vaizduojamasis romėnų menas“.

„Šis tekstas radosi iš dviejų šaltinių: ne vienerius metus VU Filologijos fakultete dėstomų „Antikos meno“ bei „Romos kultūros“ kursų ir kelionių po antikines vietas. Nuo 1996 metų ne kartą lankytasi įvairiose Italijos srityse, Sicilijoje, Graikijoje, Turkijoje, Pietų Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitur. Mindamas archeologinių vietovių takus ir akmenis, studijuodamas muziejų kolekcijas, gali autentiškiau prisiliesti prie antikinio paveldo ir geriau jį pažinti“, – sako autorė.

Romos menas šiuo metu yra sudėtinė Klasikinės filologijos programos „Romos kultūros“ kurso dalis. Literatūros apie Romos meną lietuvių kalba, deja, labai stinga, o jau esančiuose išverstuose ar lietuvių parengtuose leidiniuose didžiausias dėmesys skiriamas architektūrai, tapybą, skulptūrą ir kitas meno rūšis aptariant tik probėgšmais.

Visą el. leidinį pdf formatu nemokamai ir laisvai galite parsisiųsti paspaudę ant žemiau esančio leidinio viršelio (siuntimas prasidės automatiškai).

vaizduojamasis-romenu-menas-internetui-mazesnis-1