Naujausi Pompėjų radiniai – Klasikų asociacija

Naujausi Pompėjų radiniai

2020 m. pabaigoje Pompėjų archeologiniame parke lankytojams pilnai atvertas prieš metus atrastas termopolijus – romėniška užkandinė. Centrinę baro dalį puošia Nerėjidės, jojančios ant jūrų žirgo, freska, o likusį plotą – reklaminiai atvaizdai.

Užkandinė buvo dalinai atkasta dar 2019 m. Pompėjų V regione Vicolo delle Nozze d‘Argento (Sidabrinių vestuvių gatvė) ir Vicolo dei Balconi (Balkonų gatvė) sankryžoje. Nedidelėje patalpoje esantį prekystalį puošia Nerėjidė, kuri tikriausiai buvo užkandinės skiriamasis ženklas, ir mažesni parduodamų produktų atvaizdai. Prekystalyje įmontuotuose induose archeologai aptiko būtent tų gyvūnų, kurie vaizduojami freskose, kaulų.

Tokios kampinės užkandinės, vadinamos graikiškos kilmės žodžiu thermopolium, buvo itin dažnos senovės Romoje. Jose būdavo galima nusipirkti gėrimų ir karšto maisto ar užkandžių. Archeologinis tyrimas atskleidė, kad freskos ant baro vaizduoja užkandinėje parduotus produktus, iš kurių buvo gaminami patiekalai: antieną, kiaulieną, ožkieną, žuvį, sraiges. Vien Pompėjuose suskaičiuojama virš aštuoniasdešimt tokių užkandinių, kuriose romėnai valgydavo prandium (pusryčiai ar priešpiečiai).

© Parco archeologico di Pompei informacija ir nuotraukos