Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada 2019 – Klasikų asociacija

Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada 2019

Filologija, filosofija, matematika, istorija, licėjus, universitetas, gimnazija – žodžius supranti, bet ar žinai, iš kur jie atsirado? Bent dalelė Antikos glūdi kiekviename iš mūsų. Nedvejok ir atskleisk tikrą graiką ar romėną savyje.

Lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada ar Antikos kultūros konkursas?

Klasikų asociacija kartu su Vilniaus universiteto Filologijos fakultetu kviečia 9–12 klasių mokinius dalyvauti tradicinėje respublikinėje Lotynų kalbos ir antikos kultūros olimpiadoje, kuri vyks 2019 m. vasario 22 d. VU Filologijos fakultete, Vilniuje.

Olimpiados klausimais ir užduotimis bus tikrinamos jūsų lotynų kalbos ir klasikinio išsilavinimo pagrindą sudarančios žinios (Antikos literatūra, mitologija, istorija, menas. Priimk iššūkį, o laureatai pelnys papildomus balus stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Visus nesimokiusius lotynų kalbos 9–12 klasių mokinius kviečiame dalyvauti tuo pačiu metu vyksiančiame Antikos kultūros konkurse, kuriame galės pasitikrinti savo Antikos literatūros, mitologijos, istorijos, meno žinias.

Mokytojams – unikalus seminaras, kuriame dalyvaus Jungtinės Karalystės švietimo ekspertai

Mokiniams sprendžiant užduotis, jų mokytojus pakviesime į seminarą, kuriame dalyvaus organizacijos Hands Up Education (Jungtinė Karalystė) nariai, mokytojai švietimo ekspertai Laila Tims ir Will Griffiths. Seminaras vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Svečiai papasakos apie lotynų kalbos  ir Antikos kultūros dėstymą JK įvairių tipų mokyklose, pristatys naują mokomąją medžiagą ir inovatyvius dėstymo metodus.

Hands Up Education yra pelno nesiekianti Jungtinės Karalystės organizacija, kurios tikslas – kurti aukštos kokybės mokomąją medžiagą ir dalytis gerosiomis edukacinėmis praktikomis. Pagrindinė organizacijos veikla – lotynų kalbos ir antikinės kultūros populiarinimas mokyklose ir naujų mokymo metodų taikymas praktikoje. Daugiau informacijos apie organizaciją.