Pasaulinis Homero „Odisėjos“ skaitymas – Klasikų asociacija

Pasaulinis Homero „Odisėjos“ skaitymas

Kovo 24 d. suvienijo dvidešimt septynias valstybės, daugiau nei 180 miestų Europoje, Afrikoje, Australijoje ir Šiaurės Amerikoje. Skirtingų profesijų žmonės, mokiniai, studentai ir dėstytojai tuo pačiu metu – 10 val. Paryžiaus laiku – visame pasaulyje pradėjo skaityti Homero „Odisėjos“ giesmes senąja graikų ir nacionalinėmis kalbomis.

„Jau ne pirmus metus stengiamės netradicinėmis veiklomis sudominti visuomenę, pakviesti pažvelgti į Antikinę kultūrą, kurios įtaką galime matyti ne tik Romoje ar Atėnuose, bet ir čia – Vilniuje. Homero „Odisėja“ senąja graikų kalba taip viešai Lietuvoje skaitoma tikriausiai pirmą kartą, bet tikimės, kad tai taps puikia tradicija, suvienijančia studentus, dėstytojus ir visus besidominčius šiuo kultūriniu paveldu“, – teigia Klasikų asociacijos pirmininkė Nijolė Juchnevičienė.

Istoriinėje Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje, kurioje galima pamatyti ir įspūdingą XIX a. pr. Homero freską, buvo skaitoma 16-oji žymiojo graikų poeto giesmė. Skaitymai taip pat vyko ir VU Kauno fakultete, kur buvo skaitoma 9-oji Homero „Odisėjos“ giesmė.

Tokia kultūrinė iniciatyva buvo pradėta Lione, Prancūzijoje, kur kasmet organizuojamas lotynų ir graikų kalbų festivalis. Šiemet pirmąkart buvo sugalvota Homero „Odisėjos“ skaitymą organizuoti pasauliniu mastu, nes 2018 m. Europos Komisija paskelbė kultūros paveldo metais.

Prie pirmą kartą Lietuvoje rengiamos kultūrinės iniciatyvos prisijungė ir Klasikų asociacija, Lietuvoje vienijanti Antikos kultūra besidominčius žmones, akademikus bei studentus.

Renginio akimirkos.