Radijo laida „Avilys“ – Klasikų asociacija

Radijo laida „Avilys“

2007-07-07 Žinių Radijo Laida „Avilys“, pokalbis apie klasikinę filologiją su Vilniaus universiteto Klasikinės filologijos katedros profesore Eugenija Ulčinaite, Klasikų asociacijos valdybos pirmininku docentu Mantu Adomėnu ir humanitarinių mokslų daktaru filosofu Nagliu Kardeliu. Autorius ir vedėjas – Audrys Antanaitis.
Apie klasikinę filologiją.

2006-10-21 Pokalbis su literatūros istorikais Dariumi Kuoliu ir Sigitu Narbutu apie senąsias Lietuvos valstybės vizijas. Laidos autorius ir vedėjas – Audrys Antanaitis,
Šiandien mes jaučiamės gerokai sutrikę, nes turime savo valstybę, bet pasigendame aiškiau suformuluotos jos ateities vizijos. Kokią savo valstybę norėtume kurti? Neįsivaizduojame, kokia ji galėtų būti po 10 m. Po kartos. Neįsivaizduojame, kokiu keliu turėtume eiti į ateitį. Senaisiais mūsų valstybingumo amžiais Lietuvos valdovai, Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjai, atrodo, įsivaizdavo aiškiau. Tiesa, ne visada jų vizijos įgaudavo apčiuopiamus kontūrus. Pati LDK irgi išnyko iš egzistuojančių valstybių sąrašo. Vis dėlto, atrodo, sąmoninga pastanga sąmoningai kurti ateitį buvo. Šiandien tokių pastangų pastebime mažiau. „Avilyje“ bandome prisiminti senąsias Lietuvos valstybės vizijas. Bandome prisiminti ir pasimokyti. Ir gal rasti kelią į ateities Lietuvą.
Apie senąsias Lietuvos valstybės vizijas

2008-11-22 Pokalbis su literatūrologu Sigitu Narbutu apie XVI a. poetą Petrą Roizijų. Vedėjas – Audrys Antanaitis.
Apie XVI a. poetą Petrą Roizijų

2008-08-09 Pokalbis su literatūrologu Sigitu Narbutu. Laidą veda Audrys Antanaitis.
Pokalbis su literatūrologu Sigitu Narbutu

2009-08-01 Pokalbis apie Bizantiją. Laidoje dalyvauja Seimo narys Egidijus Vareikis, istorikas Darius Baronas ir Graikų bendruomenės Lietuvoje „Pontos“ pirmininkas Georgijus Macukatovas. Autorius ir vedėjas – Audrys Antanaitis.
Apie Bizantiją

2009-05-23 Albertui Vijūkui-Kojalavičiui – 400 metų. Šiemet sukanka 400 m. nuo Lietuvos istoriko Alberto Vijūko-Kojalavičiaus gimimo. Jo veikalas „Lietuvos istorija“ yra pirmoji lietuvio autoriaus parašyta Lietuvos istorija, išspausdinta atskiru leidiniu. Jubiliejus garbingas, gražiai paminėtas akademiniuose sluoksniuose, gal kiek mažiau nei vertas pastebėtas Lietuvos viešojoje erdvėje. Mėgindami bent iš dalies užpildyti šią spragą, skiriame A. Vijūkui-Kojalavičiui ir jo darbams šią laidą.„Avilyje“ dūzgia literatūrologai Sigitas Narbutas ir Mintautas Čiurinskas. Laidos autorius ir vedėjas – Audrys Antanaitis. Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.
Albertui Vijūkui-Kojalavičiui – 400 metų