Suvažiavimui pasibaigus – Klasikų asociacija

Suvažiavimui pasibaigus

Gruodžio 21 d. vykusiame Visuotiniame Klasikų asociacijos narių suvažiavime dalyvavo daugiau nei pusę visų balso teisę turinčių Asociacijos narių. Galime pasidžiaugti, kad per pastaruosius metus narių gretos pagausėjo bemaž 20 žmonių.

Jau tapo tradicija, kad Suvažiavimas pradedamas paskutiniuoju kalendorinių metų Klasikų klubo renginiu. Šiemet savo pranešimą maloniai sutiko paskaityti Kembridžo universiteto doktorantė, italistė Aistė Kiltinavičiūtė, pasakojusi apie Venecijos kurtizanių poeziją.

Pristačius itin sėkmingus Asociacijos veiklos metus, buvusios kadencijos Valdybos pirmininkė doc. dr. Nijolė Juchnevičienė džiaugėsi, kad Klasikų asociacija ne tik plėtė narių gretas, bet ir savo veiklos spektrą. Klasikų lentynas papildė ir naujausias Societas Classica leidinys – graikų poezijos rinktinė (sudarytoja – Kristina Svarevičiūtė), kuris taip pat buvo pristatytas renginio metu.

Suvažiavimo metu taip pat įteiktas Viktorinos ir Manto Adomėnų įsteigtas Didžiosios Amforos prizas geriausiai Klasikinės filologijos (III kurso) studentei Gabrielei Černiauskaitei. Klasikų asociacijos bičiūli ir mecenatas

Oficialiosios Suvažiavimo dalies pabaigoje buvo renkama naujoji Asociacijos valdyba, kuri formuos Klasikų asociacijos veiklos gaires ateinančius trejus metus. Naujosios Valdybos nariais tapo doc. dr. Nijolė Juchnevičienė, prof. dr. Vytautas Ališauskas, prof. dr. Raimonda Brunevičiūtė, doc. dr. Audronė Kučinskienė, dr. Mantas Adomėnas, dr. Vilius Bartninkas, dokt. Tomas Riklius, Gabrielė Černiauskaitė ir Daiva Vilkelytė. Naujosios sudėties Valdyba savo pirmininke išrinko doc. dr. Nijolę Juchnevičienę.

Naujoji Valdyba taip pat nusprendė, kad greta jos veiks ir patarėjų (consuli) organas, kurį sudarys socialiniai partneriai dr. Viktoras Bachmetjevas, Tomas Šinkūnas bei naujoji Asociacijos renginių koordinatorė Orinta Gerikaitė. Naujasis konsulų darinys patars Valdybai įvairiais veiklos klausimais ir prisidės prie Asociacijos veiklų įgyvendinimo.